۱۳۸۹ اردیبهشت ۱۰, جمعه

برنامه تجمع سبزهای شیراز 11 اردیبهشت - روز کارگر

بدینوسیله از کلیه مردم سبز شیراز دعوت به عمل می آید تا در تجمع اعتراضی روز کارگر شرکت نمایند/ساعت 11 صبح میدان ستاد مقابل استانداری به کارگران می پیوندیم..در صورت درگیری و یا پراکنده شدن و در صورتی که امکان تجمع وجود نداشت وعده ما راس ساعت ساعت 12 خوابگاه ارم. !!بين ساعت 11 تا 12 مغازه هاي خود را تعطيل كنيد فقط براي يك ساعت اگر در اتومبيل هستيد بوق بزنيد و كارهايتان را فقط 1 ساعت به تعويق بياندازيد . به جنبش سبز و كارگران بپيونديد تا همه بدانند سبزها را سر باز ايستادن نيست (اين فرصت استثنايي را از دست ندهيم) وظيفه شما همشهريان عزيز تهيه عكس و فيلم و از همه مهمتر ارسال آن به اينترنت.


۱۳۸۹ اردیبهشت ۶, دوشنبه

فائزه هاشمی : هرچه بگندد نمکش می زنند وای به روزی که بگندد نمک

به نقل از ندای سبز آزادی در واکنش به دروغ پردازی و خبرسازی های رسانه هایِ حامیِ دولت و همچنین اتهام زنی های اخیر برخی نشریاتِ متعلق به نهادهای نظامی و شبه نظامی پیرامون دارائی های فائزه هاشمی رفسنجانی و "افتتاح برج مجللِ وی در شمال تهران"، تکذیبیه ای از سوی دفتر فائزه هاشمی در این زمینه منتشر شد و در اختیار رسانه ها قرار گرفت.در این تکذیبیه که در قالب بیانیه و استناد به شواهد و مستندات منتشر شده، به چند مورد از اتهامات وارده از سوی نشریاتِ فوق الذکر نیز پاسخ داده شده است.

فائزه هاشمی در پاسخ به این اتهام زنی ها خاطرنشان کرده است:

"هرچه بگندد نمکش می زنند وای به روزی که بگندد نمک
الف ) روز نامه جوان مورخ ۵ اردیبهشت ۸۹ با چاپ عکس برجی در خیابان نیاوران تهران و ارایه توضیحات و نوشته هایی که همزمان در چند سایت و خبرگزاری هم منتشر شده، مالکیت این برج را غیر مستقیم به اینجانب نسبت داده است.
ب ) حـقیقت نیـوز در ۳۰ فروردین ۸۹ از قـول یـک مقام امنیتی نقل کرد که نیمی از بودجه شبکه ماهواره ای فارسی وان توسط اینجانب تأمین می گردد و همچنین اینجانب سرمایه گذاری هنگفتی در کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی کرده ام.
ج ) ماهنامه سیاسی- اعتقادی ایران فردا متعلق به بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد رودهن در شماره دی ماه 1388 خود در صفحات 24 و 25 اکاذیب زیر را به اینجانب نسبت داده است:
ساختمان سازی در مناطق جنگلی کانادا و داشتن شرکت ساختمانی
سرمایه گذاری در تجارت نفت
مالکیت شرکت واردات و صادرات لوازم آرایشی
مالکیت باشگاه اسب سواری به مساحت 3000 هکتار در سیمین دشت فیروزکوه
مالکیت ویلای چهار طبقه در کلاردشت (همراه عکس)
دیدار با روحانی اعظم رژیم اسرائیل
ساماندهی دختران فیروزه ای و سفارش ۲۰۰ هزار مانتوی سبز
حضور در میدان هفتم تیر سوار بر موتور در روز قدس
سخنرانی در دانشکده علوم انسانی واحد علوم تحقیقات در ۱۶ آذر

و دروغ های بسیار دیگر

ضمن تکذیب کامل کلیۀ مطالب فوق، توجه مردم عزیز را به نکات زیر جلب می نمایم:
یک - روزنامه جوان متعلق به سپاه پاسداران ( با بودجه بیت المال) و مقام امنیتی مورد ادعای سایت حقیقت نیوز( بخوانید دروغ نیوز) و ارگان بسیج در دانشگاه، دروغ را رسالت خویش قرار داده و معلوم نیست مجوز شرعی بیان این همه دروغ را از کجا گرفته اند؟!جای تأسف است نهادهایی که طبق وظیفه قانونی خود حافظ امینت کشور، جامعه و تک تک افراد باشند، خود به بیان و انتشار چنین دروغ هایی در تخریب افراد و مخدوش کردن امنیت فردی، اجتماعی و روانی آنان و مسموم کردن فضای جامعه دست می زنند.دو ـ گویی از ابتدای سال همت مضاعف و کار مضاعف، گروهی در تبعیت از این نامگذاری، تمامی همت و تلاش خود را در ترویج دروغ و تهمت و افترا گذاشته اند که نشان از استیصال و به بن بست رسیدن طرح های ساختار شکنانه سال گذشته آنان بوده و سناریوها را در این سال عوض کرده اند.سه ـ این گونه دروغ پردازی های آشکار ناشی از مصونیتی است که در سایه تعلل قوه قضائیه حاصل شده است. عدم انجام وظیفه توسط قوه قضائیه در رسیدگی به شکایات اینجانب و بسیاری دیگر کار را به اینجا رسانده که گروهی با آزادی و مصونیت کامل و حتی قربه الی الله دروغ بگویند و نیات پلید و غیر اسلامی و غیر انسانی خود را عملی کنند. بدیهی است که قوه قضائیه نیز به دلیل بکارگیری این رویه، مانند گویندگان و منتشرکنندگان این اخبار کذب باید در مقابل ملت و خدا و در پیشگاه تاریخ پاسخگو باشد.چهار ـ شکایت خود را از این رسانه ها به قوه قضائیه تسلیم خواهم کرد، گرچه مطمئن هستم مـثل همه شکـایت های اینجانب، خانواده من و سایر افراد تحت ظلم، این شکایات هم به بایگانی سپـرده می شود. اما همان گونه که تاریخ به ما آموخته است که هیچ ظلمی پایدار نخواهد بود، بـالاخره روزی می رسد که این مظالم مـورد رسیدگی قرار گرفته و از طـرفی پاسخگوی مردمی باشم که می گویند چرا دروغ ها را تکذیب نمی کنید و چرا شکایت نمی کنید.پنج - هر چند می دانم دست اندر کاران بنگاههای دروغ پراکنی فوق نسبت به دروغ های خود آگاهی کامل دارند،اما جهت تنویر افکار عمومی بگویم که براساس استعلام از شهرداری منطقه یک تهران، برج مذکور در روزنامه جوان با شماره پلاک ۲۸۱ ( قدیم) و۲۴۶( جدید) در نیاوران، میدان یاسر، خیابان شهید باهنر به نام«گل سنگ» و شرکت آوا متعلق به شخصی به نام جواد شهسواری و بیست و نه نفر از شرکاست که پایان کار آن به شماره کامپیوتری ۳۲۳۷ در تاریخ هفدهم اسفند ماه ۸۸از سوی شهرداری منطقه مذکور صادر شده است و بنده هیچ سهمی در آن برج ندارم. "لازم به ذکر است طی ماههای بعد از انتخابات، حامیان دولت و رسانه هایِ ارگانِ آنان، بدلیل حمایت خانوادۀ هاشمی رفسنجانی از جنبش مردم ایران، حملات و اتهامات زیادی را متوجه هاشمی آنان کرده و برخی از اعضای آن خانواده را بازداشت یا تهدید به بازداشت و تشکیل پرونده قضایی کرده اند.


۱۳۸۹ اردیبهشت ۴, شنبه

برنامه سبزهای شیراز به مناسبت روز کارگر

11 اردیبهشت روز جهانی کارگر، روز پیوند جنبش سبز با جنبش کارگری… همه با هم به همراه کارگران زحمتکش کشورمان که این روزها در مشقت و سختی کار می کنند ولی مزدی نمی گیرند در مکان های مشخص شده گردهم می آییم و از حقوق کارگر پشتیبانی می کنیم.
گروهی از حامیان جنبش سبز، از تمام شهروندان دعوت کرده اند تا در تمامی نقاطِ کشور، راس ساعت ۴ بعد از ظهر حضور یافته و با حضورِ سبز خود، از کارگران جامعه خود دفاع کنند.
این فراخوان شعارهای پیشنهادیِ روز کارگر را چنین اعلام کرده: آزادی عدالت این است شعار ملت؛ استقلال آزادی عدالت اجتماعی؛ هیهات من الذله ویا حسین میر حسین .
مکان :
خانه کارگر شیراز :بلوار سرد خانه فلکه فرصت شیرازی جنب اتحادیه اماکن
در صورت درگیری نیروی انتظامی و عدم امکان برگزاری مراسم، به سمت استانداریها در مراکز استان حرکت خواهیم نمود.

۱۳۸۹ اردیبهشت ۱, چهارشنبه

10 روز دیگر در خاورمیانه جنگ خواهد شد

عصر ایران: پیشگویی های عجیب یک مرد فیلیپینی،10 روز دیگر در خاورمیانه جنگ خواهد شد ،وی گفته است که در این جنگ کشورهایی چون روسیه ، چین ، ایران ، سوریه ، لبنان ، ترکیه ، عربستان سعودی ، اردن و بسیاری از کشورهای اسلامی درگیر خواهند شد و این جنگ مقدمه ای برای جنگ جهانی سوم است/ یک پیشگوی فیلیپینی که بانام مستعار " دوک پونتالانگیت " ادعای پیشگویی حوادث مهم در جهان را دارد، پیشگویی کرده است که جنگی در خاورمیانه در می 2010 ( 10 روز دیگر) روی خواهد داد که به عنوان مقدمه یک جنگ جهانی گسترده تمامی جهان غرب را در برابر اتحاد جهان اسلام و کمونیست درگیر خود خواهد ساخت . به گزارش عصر ایران و به نقل از وبلاگ " " Before Its News این پیشگوی فیلیپینی در ماه فوریه سال جاری میلادی ( سه ماه پیش ) پیشگویی کرده بود که جنگی بزرگ در منطقه خاورمیانه( در می 2010- نیمه اردیبهشت 1389) روی خواهد داد که سرنوشت منطقه و جهان را عوض خواهد کرد . این پیشگوی فیلیپینی در شرح جدیدی بر این پیشگویی خود ضمن تاکید بر صحت پیشگویی خود جزییات بیشتری از این جنگ را تشریح کرده است . وی گفته است که در این جنگ کشورهایی چون روسیه ، چین ، ایران ، سوریه ، لبنان ، ترکیه ، عربستان سعودی ، اردن و بسیاری از کشورهای اسلامی درگیر خواهند شد . پونتالانگیت در ادامه ادعاهای خود می گوید که این جنگ مقدمه ای برای جنگ جهانی سوم است و به فاصله 13 هفته پس از آغاز جنگ خاورمیانه جنگ جهانی سوم شعله ور خواهد شد . وی مدعی است که پس از این جنگ جهانی ( که روسیه ، چین و جهان اسلام در یک سو و غرب - آمریکای شمالی و اروپا - در سوی دیگر خواهند بود ) غرب به لحاظ اقتصادی و نظامی تضعیف خواهد شد . وی مدعی است 13 روز پس از شعله ور شدن و گسترده شدن جنگ در خاورمیانه ، یک بمب هسته ای مهیب در یکی از شهرهای بزرگ ایالات متحده آمریکا منفجر خواهد شد که ویرانی گسترده ای به بار خواهد آورد . وی همچنین مدعی شده است که پرزیدنت اوباما ترور خواهد شد و گلوله ای که او را هدف قرار می دهد مسیری " ال مانند " را طی خواهد کرد . این پیشگوی مسیحی ادعا کرده است که با مریم مقدس ارتباط دارد و پس از اینکه پیشگویی های او به حقیقت پیوست او نام و هویت واقعی خود را آشکار خواهد کرد

نامه چهارم محمد نوری زاد از زندان اوین به رهبر جمهوری اسلامی


نوری زاد: مردم خویش را از دست داده ایم
جرس:محمد نوری زاد جهادگر، مستند ساز و نویسنده ای که بیش از ۱۲۰ روز است به علت چند نامه انتقادی و دلسوزانه در زندان به سر می برد در نامه ای جدید از زندان اوین دغدغه های خود را برای نظام و انقلاب و کشور با رهبرجمهوری اسلامی در میان گذاشته است.

به گزارش کلمه، متن این نامه به شرح زیر است:

به نام خالق آزادی

سلام به رهبر گرامی جمهوری اسلامی ایران

این روزها، نزدیک به چهار ماه است که به خاطر نگارش نامه به حضرتعالی در زندانم. شصت وهشت روز از این مدت را در زندان انفرادی به سربرده ام. توسط بازجوهای خود مورد اهانت و ضرب و شتم قرار گرفته ام. درهمه ی این احوال، از جنابعالی به عنوان رهبری فهیم و آگاه اسم برده ام. که اگر قرار باشد تغییری در اوضاع کشور رخ دهد، این تغییر از ناحیه ی شما بسیار شدنی تر و پایدارتر خواهد بود. من شخصاً امیدی به نقش آفرینی سایر افراد و دستگاههای کشور ندارم. شما را از نزدیک می شناسم. به روح بلند شما واقفم. شما نیز نیک و از نزدیک مرا می شناسید.در این ماههای زندان از آنچه در بیرون گذشت بی خبر بودم، اما در دیدار کوتاهی که فقط یکبار، گذرا، با خانواده ی خویش داشته ام، دانستم که در غیاب من آقای مهندس موسوی و حجج الاسلام خاتمی و کروبی با خانواده ی من دیدار کرده اند. نمیدانم چرا، اما بسیار دوست میداشتم خود شما نیز با آن بزرگواری که از شما سراغ دارم، به دیدار خانواده ام قدم رنجه می فرمودید، به آنها دلداری می دادید و به آنان می فرمودید که: فلانی -نوری زاد- درست در روزهای بحرانی، با برنامه های تلویزیونی اش، با نوشته هایش، برای منِ رهبر که در معرض تهاجمات طوفانی این و آن قرار گرفته بودم، به میان آمد و از من سخت جانبداری کرد. امروز او در زندان است؛ به خاطر انتقاد از من! او باید در زندان ادب شود. همسر و فرزندانش توسط بازجوهای بیسواد و بی ادب و تندخو به ناسزا گرفته شوند و خود او به تلخ ترین شکل ممکن به ورطه ی تهدید و تحقیر و ضرب و شتم درافتد. اما این دلیل نمیشود که منِ رهبر قدر زحمت های پیشین او را ندانم و به خانواده اش سر نزنم. یا اگر خود به دیدار آنان نروم، نماینده ام را نیز به این منظور به سراغشان نفرستم.رهبر گرامی، چشم انتظاری خانواده ی من، برای تماشای جمال مبارک شما و رویت نماینده ی شما به جایی نرسید. لابد؛ در این گردونه، آدمها، تاریخ مصرف دارند. که اگر به سر رسیدند، مثل دستمال آلوده، باید به دور انداخته شوند. اما گرایش من و امثال من به شما، گرایش به شخص خامنه ای نبوده و نیست. ما، در جمال اندیشه های شما، افق های گمشده ی آرزوهای شریف مردم خویش و مردم جهان را می دیدیم. یادم هست این اواخر، وقتی تلاش کردم به دیدار شما بیایم و آقای حسین محمدی -از دفتر شما- ماهها مرا به امروز و فردا وعده می داد، در نامه ای به او نوشتم: من از خود خامنه ای، به خدای خامنه ای پناه می برم! و دیگر سراغی از شما نگرفتم. و شما نیز! چرا که دانستم شما از محاصره ی آدمهای جاهل، از تماشای افق آرزوهای مردم باز مانده اید. من میخواستم در آن ملاقاتهای احتمالی، همین نگرانیها را با شما بگویم. اما گویا محاصره کنندگان شما از صراحت سخن من و از اندیشهی من آگاه بودند. همین آقای حسین محمدی، بعد از دیدار اعضای انجمن قلم با حضرتعالی، که حقیر نیز یکی از آنان بود، به من گفت: آقای نوری زاد، من، قربه الی الله از شما میترسم. ترس او، از همان نشست پا گرفته بود که من، بی ملاحظه راجع به اعتیاد گسترده مردم و جوانان به مواد مخدر و آشوبی که در ساختار اجتماعی شهرهای کوچک و بزرگمان درافتاده به آشنا سخن گفتم.اکنون اما چرا از زندان برای شما نامه مینویسم؟ برای اینکه هنوز ناباورانه، به شما، آری به شخص شما، امید بسته ام. باورم بر این است که: شما مگر برای این انشقاق بزرگ مردمان چاره ای بیندیشید. شما، امروز رهبر کدام مردمید؟ من مردم فراوانی برای شما نمی بینم. رهبری، آن هم بر حداقل مردم، که غرورآفرین نیست. مبادا من و شما را ازدحام مردمی که به استقبال یک مسئول و یا خود جنابعالی می آیند، بفریبد. شما اگر به دیگر افراد مشهور هم اجازه ی سخنرانی و حضور در کشورتان بدهید، غوغای مردمان ما فزونی خواهد گرفت. اجتماع فراوان این مردم، هیچگاه قابل استناد نبوده و نیست. امروز شما بر کشوری رهبری می کنید که مردمش از دست رفته است. کشوری که در گردونه ی چه کنم های بسیاری گرفتار است. کشوری که اتحاد و یکپارچگی اش، به دست خود شما و اطرافیان شما، به حاشیه رفته است و نگرشی قلیل و تنگ به میدان آمده. نمی دانم امسال را سال چه نامیده اید. شنیده ام که به کوشش و تلاش در آن اشاره شده است. این نامگذاری، نشان میدهد که بعضاً مشاوران شما، افراد صادق و کارآمدی نیستند. من و همه، آنجا به شما آفرین می گفتیم که امسال را سال آشتی ملی می نامیدید و خود برای این پیوند مبارک اما دشوار و سخت، پیشقدم میشدید.اگر کوشش و تلاش برای شما مهم است، از انرژی آن در آشتی ملی باید بهره ببرید.رهبر گرامی، میدانم سخنان ناگوار من چه بسا تلخ و آشوبنده باشد. اما بیایید سخن تلخ و صادقانه مرا، بر شیرینی سخن چاپلوسانه ی کسانیکه شما را احاطه کرده اند، ترجیح دهید. جامعه ی ما، در جوار یک انفجار بزرگ است. دیگ جوشانیست که ما به خاطر آزار از خروج پرسروصدای بخار آن، چوب کبریتی در سوپاپ آن فرو کرده ایم. من با همه ی اطمینانی که سابقاً در جانبداری از شما مینوشتم، اکنون نیز در جانبداری از شما مینویسم: ما، به روزهای پایانی فرصت آزمون خویش رسیده ایم. روزهایی که دست تقدیر، سنتهای ناب و حتمی خدای متعال، ما را از گردونه ی امتحان به در می برد. امتحانی که در این سی سال فرصت، جز خراش و خرابی با ما نبوده است. ما و شما؛ مردم خویش را از دست داده ایم. اگر سکوت و آرامشی در آنان می بینید به ضرب زور و اسلحه است. اگر باور ندارید به یک آزمون خیالی تن در دهید. به دو کشور ایران و مثلاً سوئد یا کانادا یا حتی مالزی اعلام می کنیم که مردم این دو کشور، یک روز، فقط یک روز پلیس و بسیج و اسلحه ها بر سر نخواهندداشت و آزادند که هرچه میخواهند انجام دهند. فقط طی یک روز. تصور می کنید در پایان این یک روز؛ کشور ما و شما چگونه خواهد بود؟ و کشورهای دیگرچطور؟ قصد من از این مقایسه، مجیزگویی از غرب یا سایر کشورها نیست. بلکه می خواهم به شکنندگی آرامش و سکوت دروغین جامعه ی خویش اشاره کنم.رهبر عزیز! من و بسیاری، هنوز دوستدار شما و سرنوشت کشور خویشیم. به رهبری شما بر مقدرات کشور ایمان داریم. ما دوست داریم با رهبری شما به افقهای مبارک دست ببریم. اما شما ظاهراً این اشتیاق را طالب نیستید. بعضاً مشاوران و دوستان ناآگاهی شما را در محاصره ی خود گرفته اند، به شما اطلاعات و آمار نادرست می دهند. و از زبان شما سخن غیرواقع برمی آورند. دوستانی همچون آقای شریعتمداری کیهان، که اطمینان دارم آنگاه که همه از اطراف شما پراکنده شدند و شما و او در یک جزیره تنهایی تنها ماندید، او درجانبداری غلیظ از شما، به مخالفت با خود شما برخواهد خواست! برخلاف ظاهر تلخ نوشته ام، با صدای بلند و آوازی که همه ی هستی را درنوردد اعلام می دارم که: ما شما را دوست داریم و به پایان خوب سرنوشت شما سخت علاقه مندیم. مرا و ما را باور کنید. حتی در خیال احتمال دهید که ما درست می گوییم. این احتمال هیچ هزینه ای برای شما ندارد. در خیال خود باور کنید که دوستان خوب شما، فراتر از شما، و در صنفی که انگ دشمن بر پیشانی آحادش خورده است، غم شما را می خورند و مضطربانه علاقمند درخششِ نابِ شما در این روزهای پایانی آزمون الهیاند و با شجاعت تمام، شجاعتی که من شخصاً در شما باور دارم، امسال را سال آشتی ملی اعلام کنید و از ملامت هر ملامتگری نهراسید. که خدا شما و ما را کفایت می کند. خدایی که دست خود و دست مردم را در دست شما می نهد. یاعلی!

فرزند شما: محمد نوری زاد. اوین بند۲۴۰- سلول

۱۳۸۹ فروردین ۳۱, سه‌شنبه

اول اردیبهشت روز سعدی

كوروش كمالي‌سروستاني مدير مركز سعدي‌شناسي در گفت‌و‌گو با خبرنگار ادبي فارس ضمن بيان اين مطلب افزود: با توجه به اين‌كه بر پايه تقسيم‌بندي دهه سعدي‌شناسي امسال به نام "گلستان " سعدي‌ نامگذاري شده است، سخنراني‌هاي علمي اين همايش پيرامون اين اثر سترگ حكيم سعدي شيرازي خواهد بود.وي در ادامه افزود: گلستان سعدي يكي از مؤثرترين آثار زبان و ادب و فارسي است و شايد با كمي تسامح بتوان آن را مهم‌ترين و تأثيرگذارترين اثر سعدي در معرفي او به ايرانيان و جهانيان شناخت. از ميان كتاب‌هاي روضه خلد مجد خوافي، نگارستان جويني، بهارستان جامي، پريشان قاآني، منشات قائم مقام فراهاني، خرابات فقير اصطهباناتي و بسياري آثار ديگر كه در اين هفتصد سال به تقليد از گلستان نگاشته شده است، هيچ كدام نتوانسته‌اند به سِّر توفيق عظيم گلستان دست يابند. وي افزود: گلستان علاوه بر اين‌كه داراي محتواي قوي است و به گونه‌اي آ‎غاز رنسانس ادبي ايران است، داراي زباني ساحر، تأثيرگذار و آميزش حيرت‌انگيز دو سبك نثر موزون مرسل و فني در ادبيات كلاسيك فارسي است. سبك سعدي در گلستان در عين وامداري به آثار گذشتگان اوج نثر كلاسيك فارسي و زبان معيار شعر و نثر فارسي است. كمالي پيرامون برنامه‌هاي يادروز سعدي گفت: در مراسم علمي يادروز سعدي آيت الله حائري شيرازي، دكتر غلامحسين ابراهيمي ديناني پيرامون «حكمت در گلستان سعدي»، دكتر محمد يوسف نيّري پيرامون «لطايف عشق عرفاني در گلستان»، علي‌محمد حق‌شناس پيرامون «شجره‌هاي ممنوعه در گلستان سعدي»، دكتر مير‌جلال‌الدين كزازي پيرامون «سعدي و لافونتن»، سعيد حميديان پيرامون «تشنيع‌هاي ناروا به سعدي»، سيدحسين ميرعابديني پيرامون «تأثير گلستان در داستان‌نويسي معاصر ايران»، كاميار عابدي‌ پيرامون «اشاره‌اي چند به تأثير گلستان سعدي بر شاعران و قلمزنان ادبي و فرهنگي ايران در سده بيستم ميلايد»، دكتر محمد قراگوزلو پيرامون «نظريه انحطاط به روايت سعدي و ابن‌خلدون» و محمود عباديان پيرامون «حكايت‌هاي گلستان سعدي از منظر مناسبت عنصر نثر و نظم در آنها» سخنراني خواهند كرد. افزون بر اين سخنرانان، مظاهر مصفا و دكتر اصغر دادبه از سعدي‌پژوهان برجسته كشور نيز در اين مراسم حضور خواهند داشت. كمالي پيرامون برنامه جنبي يادروز سعدي گفت: انتشار دفتر يازدهم سعدي‌شناسي، انتشار كتاب «گلستان‌واره» كه به بررسي بيش از 70 اثر تأليف شده به تقليد گلستان مي‌پردازد، انتشار كتاب گلستان خوش‌خوان براساس چاپ فروغي، چاپ پوستر و كارت حكايت‌هاي گلستان، نمايشگاه خط و نقاشي عليرضا كريم‌پور، گلباران آرامگاه سعدي و بازديد رايگان از آرامگاه شيخ در روز اول ارديبهشت ماه از ديگر برنامه‌هاي يادروز سعدي است. وي ضمن سپاسگزاري از كليه انديشمندان، سعدي‌پژوهان، سعدي‌دوستان، مطبوعات محلي و كشوري و صدا و سيما گفت: اين مراسم با همكاري استانداري فارس، اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي، سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان فارس، بنياد فارس‌شناسي و دانشنامه فارس برگزار مي‌شود. مدير مركز سعدي‌شناسي در پايان كارنامه انتشار آثار سعدي را در سال 1386 مورد بررسي قرار داد و گفت: براساس آمار ارايه شده در اين سال، جمعاً 83 عنوان كتاب در شمارگان 281300 پيرامون سعدي منتشر شده است. كل كتاب‌هاي چاپ اول 27 عنوان در شمارگان 95000 است كه از اين تعداد 3 عنوان كتاب در شمارگان 6200 پيرامون سعدي است، 7 عنوان در شمارگان 33400 پيرامون كليات سعدي، 8 عنوان در شمارگان 20200 پيرامون گلستان، 6 عنوان در شمارگان 24500 پيرامون بوستان و 2 عنوان در شمارگان 5700 پيرامون غزليات و 1 عنوان در شمارگان 5000 پيرامون ترجيع‌بند است. وي ادامه داد:در مورد كتاب‌هاي چاپ مجدد نيز 56 عنوان در شمارگان 186300 منتشر شده است كه از اين تعداد 2 عنوان كتاب در شمارگان 4300 پيرامون سعدي، 10 عنوان در شمارگان 25400 كليات سعدي، 18 عنوان در شمارگان 71500 گلستان و 13 عنوان در شمارگان 52500 بوستان، 9 عنوان در شمارگان 26200 غزليات و 3 عنوان در شمارگان 4200 قصايد سعدي و 1 عنوان در شمارگان 2200 قطعات سعدي است.

۱۳۸۹ فروردین ۳۰, دوشنبه

زلزله تهران جدی است، به توبه و صدقه روی بیاورید!

رجانیوز (سایت لباس شخصی ها): حضرت آیت الله خوشوقت از علمای سرشناس و اساتید اخلاق مشهور تهران با اشاره به احتمال قوی وقوع زلزله در شهر تهران، از مردم این شهر خواست علاوه بر پرداخت صدقه به مردم فقیر متدین، برای دفع این بلا به توبه دسته جمعی روی بیاورند.آیت الله خوشوقت در گفتگو با رجانیوز نیز ضمن تصدیق تقویت احتمال وقوع زلزله در شهر تهران، این امر را به دلیل افزایش گناه در این شهر عنوان کردند.آیت الله خوشوقت با اشاره به روایتی از کتاب وسائل الشیعه که از ارتباط مستقیم افزایش گناه با وقوع زلزله سخن می گوید، زلزله احتمالی تهران و افزایش احتمال وقوع آن در ماه های آینده را به دلیل رواج و افزایش برخی مفاسد در این شهر دانستند.ایشان در ادامه ضمن تکذیب تعیین وقت زلزله از جانب خود، از علما و وعاظ تهران خواستند تا با تشکیل مجالس توبه دسته جمعی، مردم را نسبت به این موضوع آگاه کنند.آیت الله خوشوقت همچنین به مومنین توصیه کردند با پرداخت صدقه به فقرای مومن، به واسطه دعای این فقرا بلای زلزله را از شهر تهران دفع کنند.احمدی نژاد یکشنبه هفته گذشته در دیدار با مدیران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به گسل های شهر تهران و احتمال وقوع زلزله اعلام کرد بنده به وقتش از مردم خواهش خواهم كرد تا تهران را ترك كنند.

۱۳۸۹ فروردین ۲۹, یکشنبه

میرحسین موسوی: راه سرافرازی کشور گسترش امواج سبز آگاهی و مسئولیت در میان توده های ملیونی مردم است

میرحسین موسوی تبیین شعارهای درست و منطبق با خواسته های به حق مردم را یکی از وظایف اصلی جنبش سبز برشمرد و تاکید کرد: وظیفه ما این است که شعار ها را با دقت و درست انتخاب کنیم و بر سر آن ها بایستیم.به گزارش خبرنگار سایت امروز، مهندس میر حسین موسوی در دیدار با اعضای کمیته دانشجویی این سازمان ضمن ارائه تحلیلی از وضعیت کشور، با اشاره به نیروی انسانی عظیمی که در دانشگاه ها وجود دارد، گفت: سرکوب ها نتوانسته است جلوی پیشرفت جنبش سبز را در دانشگاه ها بگیرد بلکه شرایط موجود باعث شده است نفوذ اهداف جنبش سبز در دانشگاه ها عمیق تر شود و امروز در دانشگاه ها فعالیت سیاسی توام با عقلانیت درحال گسترش است. بحث های واقع بینانه در مورد نقاط ضعف و قدرت توام با استقامت و تامل برای ادامه ی راه سبز حیاتی است. وی تصریح کرد علت اینکه موج گسترده ی دستگیری ها منجر به توقف جنبش سبز نشده است همان واقعیتی است که در شعار کلیدی مردم یعنی "ما بیشماریم" تبلور یافته است. این شعار بسیار مهم است در سطح دانشگاه ها سه و نیم ملیون دانشجو حضور دارد که اکثریت قریب به اتفاق آنان می دانند راه سرافرازی کشور گسترش امواج سبز آگاهی و مسئولیت در میان توده های ملیونی مردم است. دانشجویان فرزندان مردم هستند و به خوبی آگاهی بخشی و اطلاع رسانی را تاکنون انجام داده اند.موسوی گفت کسانی که سرکوب می کنند مسیر خود را طوری تعریف کرده اند که بخش کوچکی از ملت را در داخل خود جا می دهد و به همین دلیل حتی در بهشت زهرا هم با اسلحه و باتوم ظاهر می شوند و ما راه سبز را طوری باید تعریف و معرفی کنیم که همه ی هفتاد ملیون جمعیت کشور حتی مخالفان ما را در بربگیرد. وی تبیین شعارهای درست و منطبق با خواسته های به حق مردم را یکی از وظایف اصلی علاقمندان به جنبش سبز برشمرد و تاکید کرد وظیفه ی ماست که شعارها را با دقت و درست انتخاب کنیم و سپس بر سر تحقق آن ها بایستیم.موسوی آزادی و عدالت را دو کلید واژه ی مهم در حرکت جنبش سبز دانست و گفت عدالت و آزادی از هم جدایی ناپذیرند و آن کسی که وضعیت معیشتی فلاکت بار دارد بیشتر در معرض از دست دادن آزادی های اساسی است.موسوی گفت راه حل مشکلات اقتصادی مردم و کشور اقتصاد صدقه ای نیست. شما حاصل به باد دادن ثروت های ملی و درآمدهای نفتی را نگاه کنید. هر روز ما بیشتر از دیروز به درآمدهای نفتی وابسته شده ایم و بازارهای ما پر از کالاهای خارجی است در حالی که تقریبا همه ی صنایع و کشاورزی ما در وضعیت بسیار دشواری قرار دارند. شما در مورد وضعیت نیروی کار کشور دقت کنید. بنده واقعا وقتی با این سیاست ها و فساد و بی برنامگی و در کنار آن قول نرخ بیکاری پنج درصد را می شنوم حیرت می کنم. این روندها اگر ادامه یابد، در آینده سند چشم انداز بیست ساله یک شوخی که برای گول زدن مردم تهیه شده است تلقی خواهد شد و نه یک سند معتبر برای نشان دادن راه پیشرفت کشور.امروز یک چهارم زمان تعیین شده برای نیل به اهداف گذشته است. بیاییم بدون تعصب بررسی کنیم که آیا به آن اهداف نزدیک تر شده ایم یا دورتر.ما دیگر نیازی نداریم برای نشان دادن دلایل این وضع به جای دور یا تحلیل های پیچیده برویم. کافی است به زندان ها نگاه کنیم و ببینیم چه تعداد از خدمتگزاران و روزنامه نگاران و زنان و مردان کارآمد کشور را به بهانه های واهی راهی زندان کرده ایم و پروژه ی اعتراف گیری راه انداخته ایم و هم اکنون هم که به تعداد اندکی از زندانیان مرخصی داده شده است، آن ها زیر فشار هستند که اگر می خواهند به زندان برنگردند، مصاحبه کنند و این در حالی است که به طور مدام رسانه های مردمی و مستقل زیر فشار هستند.موسوی اضافه کرد بنده چشم اندازی برای آزادی مطبوعات و رسانه ها آنچنان که در قانون اساسی آمده است نمی بینم فلذا باید علاقمندان به جنبش سبز خود را با شرایط موجود تطبیق بدهند و در همین شرایط سخت، راه هایی را برای بسط آگاهی و گسترش رسانه ها پیدا کنند. گذشته از آن همه ی ما امروز باید در محیط فعالیت و خانه ی خود یک رسانه باشیم.موسوی افزود به هنگام جنگ تحمیلی که تاسیسات مهم کشور زیر بمباران قرار داشت و از سوی دیگر عناصری که خود را به صدام فروخته بودند از هیچ خرابکاری کوتاهی نمی کردند، بعضی ها معتقد بودند که بهتر است بگذاریم جنگ تمام شود تا با بازسازی را شروع کنیم. ولی دولت به این نتیجه رسید که هنوز آتش یک انفجار در یک مجتمع و یا پالایشگاه و تاسیسات خاموش نشده است، ما باید بازسازی را شروع کنیم. یعنی شعار اینکه باید قدرت سازندگی ما از تخریب دشمن پیشی بگیرد، جا افتاد. الان هم همان تجربه باید مورد توجه قرار گیرد. هر منفذی که بسته می شود بلا فاصله باید پنجره های دیگری گشوده شود. هر روزنامه ای که بسته می شود، راه انتشار یک روزنامه ی دیگر در چهارچوب قانونی جستجو شود. هر وبلاگی که بسته می شود ده ها وبلاگ دیگر برای دفاع حقوق مردم باید راه اندازی شود. این تنها راه است و ما بیشماریم و ما می توانیم این کار را انجام دهیم. باید توجه کنیم راه کوتاه نیست. ما باید یاد بگیریم که فعالیت های بحق سیاسی خود را با زندگی روزمره ی خود در این جا و آن جا توامان اداره کنیم. عظمت جنبش از ابتکار افراد معدودی نابغه برنمی خیزد. عظمت جنبش از فعالیت انسان های بی شماری ناشی می شود که آشکار و پنهان در حدی که می توانند در گشوده کردن این راه به آینده ی سبز کمک می کنند و در این راه حتی یک دعای خیر از یک فرد گمنام در یک گوشه ی دورافتاده ی کشور مغتنم است. در راه سبز کسی فکر نمی کند که کار بزرگ انجام می دهد، بلکه همه فکر می کنند که کار درست انجام می دهند. همه باید بدانند که ما می خواهیم کار درست انجام دهیم. ما می خواهیم از کرامت ذاتی انسان ها دفاع کنیم. ما می خواهیم مفهوم ملت ایران مساوی یک پادگان و یا یک گروه اندک تلقی نشود. ایران یعنی بیش از هفتاد ملیون شهروند آزاد و با فرهنگ و اعتقادات رنگارنگ. ما از این کثرت و تنوع نمی ترسیم. ما اصولگراها را دوست داریم همانطور که همه ی اقشار ملتمان را. و همه ی فرهنگ های موجود را. و همه ی قومیت ها و همه ی زبان ها را دوست داریم. ما می گوییم قرار بود قرائتی رحمانی از اسلام را که سایه ی مهربانی و تحمل را در کشور باز کند داشته باشیم نه اقدامات ضد دینی اعتراف گیری و ماجراهای کهریزک و خوابگاه های دانشجویی و فجایع سی خرداد و عاشورا و دیگر روزها را. و الان هم می گوییم راه حل مسائل دستکاری آمار تعداد شهدا و پرکردن زندان ها نیست بلکه راه، رسیدگی به خانواده های شهدا و باز کردن در زندان ها و آزاد کردن رسانه ها و انتخابات آزاد رقابتی غیر گزینشی است. اگر می گویید حکومت نوکر مردم است، نوکر ولی نعمت خود را نمی کشد، آزار نمی دهد، او را به زندان نمی اندازد، او را محدود نمی کند و خواسته های خود را به نام خواسته ی مردم مطرح نمی کند. شما بگذارید برای آنکه صدا و سیما رسانه ی ملی باشد، ملت بیاید در آن رسانه صحبت کند. نه آنکه حتی یک مناظره ی ساده و کنترل شده را طاقت نیاورید.موسوی گفت همه بدانند که راه حل مشکلات کشور در منحرف کردن اذهان مردم از مسائل اساسی نیست. حکومت باید همیشه به فکر زلزله ی پایتخت باشد، نه آنکه خوابنما شود که زلزله ای بزرگ در راه است. در حالی که دولت مدیریت و قدرت جابجایی حتی چند هزار نفر در تهران را ندارد، نباید با لفظ آمرانه از خروج پنج ملیون نفر از مردم تهران صحبت کند. شما اول نم نم ببارید و سپس غرش رعد و برق را داشته باشید. شما یک رشد معقول را برای رفاه و آموزش و بهداشت مردم داشته باشید و سپس تبلیغ افزایش نرخ جمعیت کشور را بکنید. امروز سیاست های بدون حساب و کتاب و خیال پردازی ها کشور را در مقابل تهدیدات خارجی قرار داده است. درست است که همه ی ملت ما آماده است در مقابل هر نوع تهدید بیگانه متحد بایستد، ولی در عین حال مسببان این شرایط در داخل را فراموش نخواهد کرد. بنده توصیه می کنم که به جای آنکه ناممکن جابجایی پنج ملیون نفر از تهران را بدهیم، ضمن اقدامات درست و سنجیده، برای مواجهه با هر خطر ناشی از بلایای طبیعی تلاش کنیم که خطر بلایای خارجی خودساخته را از سر ملت دور کنیم. فکر نکنیم مردم گفته ها و اعمال ما را فراموش می کنند. مردم حتی نسبت به سرنوشت کرم ها و لاک پشتی که به فضا حساسند و می خواهند بپرسند نتایج تحقیقات در مورد این حیوانات بی گناه به کجا انجامید.گفتنی است در ابتدای این دیدار تعدادی از اعضای کمیته دانشجویی سازمان به طرح نظرات خود از فضای سیاسی پس از انتخابات تاکنون و نوع نگاه مردم به جریان سبز و اوضاع کشور پرداختند
منبع : www.irangreenvoice.com

پیشنهاد : روی تمام اسکناس ها بنویسیم ( از طوفان خس و خاشاک بترسید ، وعده ما 22 خرداد)۱۳۸۹ فروردین ۲۴, سه‌شنبه

پیشنهاد : تشکیل شبکه سبز مردمی در شیراز...اطلاع رسانی کنید

گروه جنبش سبز شیراز برای تقویت هرچه بیشتر اطلاع رسانی ، آگاهی و سازماندهی بهتر مردم در شیراز و همچنین اطلاع رسانی سریع و دقیق در زمان قطع شدن وسایل ارتباط جمعی مانند اینترنت و اس ام اس به شما همشهریان عزیز نحوه ی تشکیل شبکه سبز مردمی را پیشنهاد می کند.هرم سبز نامی است که برای این شبکه در نظر گرفته ایم.امید است با راه اندازی هرم سبز در سرتاسر ایران و فعالیت شما عزیزان داخل کشور طعم شیرین پیروزی را به زودی زود بچشیم.شبکه سبز مردمی شبکه ای است که در آن هر کاربر اینترنت و فیس بوک به عنوان سرگروه برنامه تجمعات و اطلاعیه ها را از صفحه مورد نظر (صفحه جنبش سبز شیراز) دریافت کرده و این اطلاعات را ضمن تبلیغ در فیس بوک و سایتهای دیگر به زیر گروه های خود که از افراد کاملا مطمئن ( حداقل 2 نفر و حداکثر 5 نفر ) انتخاب شده اند با هر وسیله ای انتقال می دهد هرکدام از این 5 نفر هم می توانند حداقل 2 و حداکثر 5 نفر دیگر را عضو زیر گروه خود کنند..با این حساب همه سرگروه خواهند شد و شبکه ای منظم و مطمئن در امر اطلاع رسانی و آگاهی شکل می گیرد..(ممکن است برنامه تجمع به صورت خودجوش و توسط خود این شبکه طراحی و اجرا شود و نیازی به اینترنت هم نباشد)..دقت داشته باشید افرادی را که میخواهید به این شبکه دعوت کنید افراد کاملا مطمئن و فعال باشند تا شبکه دچار اختلال در اطلاع رسانی نشود.به همین خاطر تعداد زیر گروه های خود را از 5 نفر بیشتر نکنید..در صورتی که تشکیل این شبکه با استقبال شما عزیزان همراه باشد این شبکه را با پیشنهادات شما دوستان همیشه سبز می توانیم گسترش دهیم..از جمله فعالیت هایی که با تشکیل این شبکه می توانیم به راحتی انجام دهیم برگزاری تظاهرات آنی معروف به فلش ماب (تظاهرات 3 تا 5 دقیقه ای که به سرعت تمام می شود)..اطلاع رسانی به کسانی که دسترسی به اینترنت و ماهواره ندارند..تشکیل تیم های شعار نویسی و پخش کننده شب نامه..و در نهایت سازماندهی مطمئن تظاهرات خواهد بود.یکی از نمونه های بارز تشکیل شبکه سبز در شیراز مراسم تحویل سال در حافظیه بود که با همت دوستان این شبکه در ابتدای سال در شیراز شروع به فعالیت کرد.از کلیه همشهریان خواهشمندیم با معرفی این صفحه به دوستان شیرازی خود به گسترش هرچه بیشتر اطلاع رسانی کمک کنند. این شبکه هم اکنون در شیراز تشکیل شده و فراگیر شدن آن بستگی به همت شما عزیزان در امر اطلاع رسانی دارد.

همین امروز شروع کنید حداقل 2 نفر و حداکثر 5 نفر از افراد فعال و مورد اطمینان.

لطفا پیشنهادات و انتقادات خود را درمورد هرم سبز با ما در میان بگذارید.

هرم سبز شبکه ای فعال در امر اطلاع رسانی در سرتاسر ایران.
منبع : فیس بوک

۱۳۸۹ فروردین ۲۳, دوشنبه

مراسم یادبود خواننده محبوب ( غلام عباس جهان) در شیرازاز کلیه دوستداران این خواننده محبوب دعوت بعمل می آید در مراسم یادبودی که در روز چهارشنبه 89/1/25 از ساعت 2/5 الی 4 بعداز ظهر در مجتمع فرهنگی خامنه ای ( واقع در فلکه گاز ) برگذار می شود شرکت نمایند

۱۳۸۹ فروردین ۲۰, جمعه

احمدی نژاد از استعفا تا سقوط

با بالاگرفتن اختلافات بين مجلس وقوه مجريه بر سر ميزان درامد دولت از هدفمند سازي يارانه ها وعدم تمكين دولت نسبت به اجراي قانون، احمدی نژاد از استعفای خود در سیمای ضرغامی خبر داد. احمدي نژاد در اين مورد بيان داشته كه لاريجاني براي كار شكني عليه دولت از هيچ فرصتي فروگذاري نخواهد كرد از اين رو دولت فرصت چنين عرضه اندامي به او نخواهد داد چرا كه اين دولت منتخب 24 ميليوني مردم است وايستادگي دولت در مقابل اين زياده خواهي ها در واقع دفاع از راي ونظر مردم است.وی افزود: گر هم توان دفاع از راي ونظر مردم را نداشته باشم در مقابل دوربين تلويزیون ودر حضور مردم استعفاي خود را به ملت تقديم مي كنم.از منابع موثق شنيده شد كه رهبر ايران دو نفر از معتمدين خود آقا محمدي وفيروزابادي را كه با دولت واحمدي نژاد مناسبات دوستانه اي نيز دارند را مامو ر گفت وگو وحل اختلاف پيش امده كرده است .به گزارش تحول سبز و به نقل از یک منبع معتبر چهارشنبه شب اين دوتن در دفتر احمدي نژاد با او ملاقات داشته اند وضمن شنيدن سخنان رييس دولت خواهان اجراي قانون شدند وعنوان كردند كه مجلس بي ترديد آمادگي اصلاح قانون را آن طور كه دولت مي پندارد دارد اما در شرايط كنوني اجرا كردن قانون ومعطل نماندن مصوبه مجلس از اهم موارد است ورهبري هم نظرش اجراي همين مصوبه است تا مشكلات ان در اجرا رو شود.رهبری تاكيدداشته که در شرايط كنوني به خاطر مصالح نظام لازم است اتحاد بين نهادهاي حاكميت حفظ وبرقرار باشد.اما ازآن سواين گفته ها گويا به مذاق رييس دولت خوش نيامده وعلي لاريجاني را مسئول مسايل پيش آمده دانسته است.بنظر می رسد خطری که میرحسین موسوی در خصوص بازگشت استبداد در مناظره ها سخن می گفت درحال پرده براندازی است.عدم تمکین دولت در برابر قانون یکی از بارزترین نشانه های این خود محوری و خود رایی است که به بهانه24 میلیون رای تقلبی در انتخابات مهندسی شده، احمدی نژاد بر آن می بالد.آنان که با تمام قامت به پشتیبانی از او پرداختند، حتما گمان داشتند که بلندپروازی های این رئیس دولت تحمیلی را حدی نیست.
منبع : http://www.rahesabz.net/story/13389
بنظر من با توجه بشرایط موجود در کشور از لحاظ اقتصادی و با توجه به درگیری های شدید دولت و مجلس و همچنین عدم حمایت علمای قم از دولت ، هر لحظه امکان سقوط دولت دور از ذهن نیست

۱۳۸۹ فروردین ۱۹, پنجشنبه

چگونه مخالفان خاموش را به صحنه بیاوریم؟

گفتم مخالفان خاموش ، درست است ، اینجا ایران است ، رسانه هایش رسانه دروغ است ، حاکمانش با دروغ حکومت می کنند و مردم به دروغ ها عادت می کنند ، عده ای آن را بدون شک می پذیرند و عده زیادی نمی پذیرند و می شوند معترضان خیابانی و اما عده نسبتا زیادی از مردم با وجود اینکه کاملا با شرایط موجود مخالف هستند ، سکوت می کنند ، آنها منتظر هستند تا بقیه برایشان کاری کنند ، یا واقعا می ترسند که مانند بقیه مردم به خیابانها بیایند ، اینها همان مخالفان خاموش هستند ، آیا آنها فرزندی ندارند ، آیا آنها به آینده فرزندشان فکر نمی کنند ، آیا آنها به آینده کشورشان نمی اندیشند ، در خبرها می خوانیم که کشور قرقیزستان با حضور گسترده مردم معترض و با رهبری منسجم تواسته اند دولت را سرنگون کنند ، بخدا ما هم می توانیم ،بعد از دیدن اوضاع قرقیزستان به نظرم رسید که یکی از بزرگترین اشتباهات جنبش تسخیر نکردن صدا و سیمای کودتا بود. یعنی واقعا نمیشد اونجا رو گرفت؟ شما فکر کنید اگه از 3 میلیون نفری که تو 25 خرداد اومدن 100 هزار تاشون (یا 10 هزار تا!) میرفتن سمت صداوسیما، نمیتونستن اونجا رو بگیرن؟ بعدش هم یه چندتا بیانیه میرحسین رو پخش میکردند، باور کنید نظام برمی گشت! یکی از مهمترین مشکلات جنبش این بود که مردم شهرهای کوچک در سراسر کشور واقعا از اوضاع تهران خبر نداشتند. الان قضیه فرق میکنه که خیلی سطح آگاهی ها رفت بالا و مردم کل کشور تقریبا فهمیدند چی شده در انتخابات و بعد از آن، ولی اون اوایل حکومت بی شرف واقعا خوب عمل کرد و تقریبا تمام وسایل اطلاع رسانی رو بست. من یادمه حتی تو خود شهر تهران هم بودند آدمهایی (که تنها وسیله اطلاع رسانی آنها تلویزیون بود) که از اطرافشان خبر نداشتند. حالا چه برسه به شهرستانها. تلویزیون ضرغامی فردای انتخابات پیام تبریک میرحسین و کروبی و محسن رضایی‌ (م.رض!) رو پخش کرد (که چند روز قبلش از کاندیداها ضبط کرده بود! و شما تصور کن کسی که فقط و فقط تلویزیون کودتا رو میبینه (و البته بهش اعتماد داره) چی فکر میکنه؟ واقعا اون روزها بیشترین نیاز ما تسخیر تلویزیون (حتی به مدت چند ساعت) بود تا امروز تو ایران آزاد زندگی میکردیم
بنظر من باید به فکر راه کارهایی باشیم تا مخالفان خاموش به جمع مردم معترض بپیوندند تا بتوانیم کشورمان را از دست این حکومت دیکتاتوری نجات دهیم. به امید پیروزی مردم ایران زمین

۱۳۸۹ فروردین ۱۷, سه‌شنبه

خاتمی: مجلس بر برگزاری انتخابات آزاد، آزادی زندانیان و بازشدن فضا تمرکز کند

رئیس‌جمهور سابق کشورمان با بیان اینکه« اقلیت مجلس با دلسوزی برای امام، انقلاب،رهبری ومردم حضور و نقش موثری داشته است»، تصویب قانون هدفمندسازی یارانه‌ها را به نفع دولت خواند و از مجلس خواست که بر برگزاری انتخابات آزاد، آزادی زندانیان و بازشدن فضا تمرکز کند.نمایندگان عضو فراکسیون خط امام(ره)مجلس در ادامه دیدارهای بهارانه خود به دیدار سید محمد خاتمی رفتند.به گزارش روابط عمومی دفتر حجت الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی؛در این دیدار رئیس جمهور سابق کشورمان با تبریک سال نو ابراز امیدواری کرد که سال جاری سال پربرکتی برای جمهوری اسلامی، مردم و نمایندگان ملت باشد.وی افزود:«ان شاءالله شاهد سالی باشیم که در آن برکت، عزت و آرامش امنیت و رفاه باشد و همه لذت ببریم از اینکه در جمهوری اسلامی و ایران هستیم.»رئیس بنیاد باران سپس به بحث هدفمندشدن یارانه‌ها اشاره کرد و گفت:« اگر دولت بخواهد روی روال و قانون، یارانه‌ها را هدفمند کند باید گفت که مجلس به نفع دولت کار کرده است و این تصمیم می تواند جلو بسیاری از مشكلات را بگیرد.»خاتمی با تاکید بر اینکه نگرانی اصلاح‌طلبان در شرایط کنونی ، اصل نظام و انقلاب اسلامی و ایران است اظهار داشت:« روند حاکم بر کشور مطلوب و البته قابل دوام نیست.»وی با اشاره به دستگیری‌های وسیع، گسترده صورت گرفته در ماه‌های اخیر و افزودن بر دستگیری‌های قبلی، تصریح کرد:«این دستگیری‌ها از نظر ما با معیارهای قانونی و شرعی سازگار نیست و ادعاهای عجیب و تهمت‌های ناروا به بخش عظیمی از جامعه یک ظلم به مردم است.»رئیس‌جمهور سابق کشورمان سپس با انتقاد از طرح ادعاهای مکرر براندازی و اهانت و نسبت های ناروا به شخصیت‌های اصلاح‌طلب به بیان نمونه‌هایی از این دروغ‌ها پرداخت.وی ادامه داد:«گفته می‌شود خاتمی در کتاب "از شهر دنیا تا دنیای شهر" از اندیشه لاک تمجید کرده است؛اگرمقدمه کتاب من را می‌خواندند و در آن تامل می‌كردند اعتراف می‌كردند كه این مقاله تا چه حد در دفاع از تفكر اصیل و غیر تقلیدی و بیانگر شخصیتی است كه باید در این برهه حساس از زمان داشته باشیم. و بخش آخر کتاب من نقد لیبرال دموکراسی است؛ کسی می‌تواند فلسفه سیاسی بنویسد؛ اما اسم جان لاک را نبرد؟»به گفته خاتمی یکی از این دروغ‌ها تحریف تاریخ و سوءاستفاده از تشابه اسمی یکی از شخصیتهای انقلابی و اصلاح‌طلب که او را تحصیل کرده یکی از سرویس‌های جاسوسی خوانده‌اند است در حالیكه فردی با چنین نامی حدود پنجاه سال پیش وجود داشته است اما نکته جالب آنکه این شخصیت اصلاح‌طلب که با آن فرد تشابه اسمی دارد در آن زمان حدودا ده ساله بوده است.

وی یادآور شد:«به سادگی فلان شخصیت ممتاز و مومن را رسما بعنوان فراماسون معرفی می‌كنند، این شیوه‌ها انسان را به یاد هیاهوها و تبلیغات مسموم بعضی چپ نماهای منحرف و وابسته دهه‌ها پیش می‌اندازد.»رئیس بنیاد باران تاکید کرد:« خصوصیات جریان اصلاح‌طلب، پیروی از خط امام راحل، دلبستگی به انقلاب و جمهوری اسلامی، پایبندی به قانون اساسی است و اعتراض عمده‌ای که وجود داشته این بوده که چرا قانون اساسی درست اجراء نمی‌شود؟یا اصلا اجرا نمی‌شود یا با روش‌های غلط اجرا می‌شود.»رئیس دولت اصلاحات یادآور شد:« اصلاحات چیزی جز این نیست که اصل نظام و چارچوب را قبول داریم و معتقدیم اگر مسائلی و انحراف هائی هم وجود دارد با همین معیارهای موجود اصلاح شود.»وی همچنین به برخی موهوماتی که بعضی در برخورد با مسائل دارند اشاره کرد و گفت:«امیدوارم بتوانم در مجالی در مورد اینکه چه کسانی با چه رفتارها و روش‌های غلطی برنامه‌هایی را بر اساس توهمات و ادعاهای واهی طراحی و اجرا کردند ومی كنند و برخوردهایی كه بر اساس آن صورت گرفته و می‌گیرد تشریح كنم ؛گرچه معتقدم كه دل‌های پاك و ذهن های روشن متوجه قضایا هستند.»خاتمی تاکید کرد:«آن چه در درجه اول بر اثر تصورات و موهومات غلط و سیاست های غلط آسیب می‌بیند اصل نظام، انقلاب اسلامی ایران و رهبری و در درجه بعد انبوه نیروهای سالم جامعه است که دچار محرومیت و گرفتاری می‌شوند.»رئیس موسسه بین‌المللی گفتگوی فرهنگ‌ها و تمدن‌ها در ادامه به انتقاد از فضای رسانه‌ای حاکم بر کشور پرداخت و گفت:« متاسفانه بسیاری از رسانه‌ها، چه غیر رسمی که باید مبلغ اخلاق؛ تقوا و راستی و درستی باشند چه رسانه‌های رسمی ما که عنوان ملی و یا هر چیز دیگر دارند و ابتکار عمل در دستشان هست، هر نسبتی بخواهند به شخصیت های کشور می‌دهند و از این سو هم واقعا نمی‌توان حرف زد.»خاتمی تاکید کرد:« گله می‌کنند که بیانیه فلان کاندیدا تند بود، یا فلان جمله تند را داشت ولی آن طرف را نمی‌بینند که هیچ نسبت ناروا و اهانتی نیست كه به شخصیت های خوش سابقه و مومن و مورد علاقه بخش عظیمی از مردم ندهند و نكرده باشند؛این طرف را نمی‌بینند و از فلان بیانیه برآشفته می‌شوند.»رئیس‌جمهور سابق کشورمان یادآور شد:«راه حل برای حل این مسائل وجود داشت و دارد، بسیاری از بزرگان هم تلاش کردند و هنوز هم مایوس نیستیم.»وی چهار خواسته مشخص اصلاح‌طلبان در شرایط کنونی را آزادی زندانیان، باز شدن فضای جامعه و غیر امنیتی شدن آن، جلوگیری از تندروی‌ها و دروغ پردازی و همچنین تلاش برای برگزاری انتخابات آزاد و سالم در آینده عنوان کرد.خاتمی بررسی سیاست‌های کلی انتخابات در مجمع تشخیص مصلحت نظام را گامی دانست كه اگر ان شاء الله با تدبیر پیگیری شود می توان به آینده انتخابات امیدوار بود.رئیس دولت اصلاحات در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت:«اگر گروهی سوء استفاده کند و روش‌های نادرست خود را به نام نظام و رهبری القاء کند بیش از همه به رهبری نظام جفا كرده است. اعتراض ما به روش‌های بعضی از نهادها و سازمان ها و سیاست ها ست نه مقابله با نظام، بلكه اصلاح اشتباهات و تقویت نظام و دفاع از حق و حرمت مردم است كه در نظام ما اصل و محورند.»وی ادامه داد:«انتظار داشتیم در آستانه عید نوروز،گام مشخص‌تری برای آزادی زندانیان برداشته شود و از تندروی‌ها جلوگیری شود و در حال حاضر هم یکی از اموری که مجلس باید بر آن تمرکز کند تلاش برای تضمین برگزاری انتخابات آزاد، آزادی زندانیان و بازشدن فضا است.»رئیس بنیاد باران نتیجه فعالیت اقلیت مجلس را رسیدن به راهکاری برای خروج جامعه از تنش و خطراتی دانست که آن را تهدید می‌کند.وی تصریح کرد:« نمی‌دانم امسال و یا سال آینده چه کسی جوابگوی مسائل اقتصادی و بین المللی خواهد بود که لابلای مسائل سیاسی کشور گم شده است و مطمئنا جامعه و به خصوص طبقات متوسط به پایین با مشكلات مواجه خواهند بود و همه باید بكوشیم تا مشكلات را به نفع مردم حل كنیم.»خاتمی در بخش دیگری از سخنانش بر این نکته تاکید کرد که بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی است و گفت:« دفاع از حیثیت جمهوری اسلامی بزرگ‌ترین دفاع از امام، انقلاب و نیز خواست و مطالبات تاریخی ملت ایران است.»وی افزود:« جمهوری یعنی حاکمیت با مردم است، همه تشکیلات نهادها و ارگان‌ها برآمده از ارهده و حاصل انتخاب آزاد مردم است و نیز همه دستگاهها تحت نظارت مردم و پاسخگو به آنان هستند؛این جمهوری اسلامی است.»رئیس‌جمهور سابق کشورمان یادآور شد:« این جمله امام که "مجلس در راس امور است" بدین معناست که اراده جمعی مردم در یک جمعیتی که کمتر اشتباه می‌کند و ناظر بر اعمال دولت در سطوح مختلف از رئیس دولت یا وزرا گرفته هستند و با استفاده از ابزارهای خود یعنی سئوال، استیضاح و تحقیق و تفحص متبلور شده است.»وی تصریح کرد:« مجلس نباید تابع جریانی بیرون از خودش باشد، اتفاقا وقتی می‌گوییم انتخابات آزاد یعنی مجلسی بیاید که واقعا نماینده افکار عمومی و اراده ملت باشد و با قدرت آن را در جامعه اعمال بکند.»رئیس دولت اصلاحات ادامه داد:« اسلامی بودن نظام هم یعنی در تصمیم‌گیری‌ها، قانون‌گذاری‌ها و در اجرای آن اسلام معیار است و در عرصه اجتماعی ؛مهمترین معیاری که ما از اسلام بدست میاوریم دو چیز است یکی عدالت و دیگری اخلاق.»وی تاکید کرد:« اگر مسائل جاری و شیوه حكومت بر طبق عدالت و اخلاق بود این می‌شود جمهوری اسلامی و نباید از یاد برد که بداخلاقی از هرکسی بد است و از حکومت و اینکه بصورت یک رسم در بیاید بدتر است.»رئیس بنیاد یاران از نمایندگان مجلس و بخصوص نمایندگان عضو فراکسیون خط امام(ره)مجلس تشکر کرد و گفت:« اقلیت مجلس با دلسوزی برای امام، انقلاب و رهبری ، مردم و مطالبات آنها حضور و نقش موثری داشته است.»سیدمحمدخاتمی خاطر نشان کرد:«اقلیت باید دو معیار داشته باشد، یکی واقعا غفلت نکردن از مطالبات واقعی و حقوق مردم که گاهی ضایع می‌شود، دوم اینکه چه کار کنیم جلوی تنش‌ها و درگیری‌ها گرفته شود در عین حالیکه نه نظام لطمه ببیند نه مردم مورد اجحاف قرار بگیرند.این می‌تواند مبنای کار و تعیین استراتژی نمایندگان مردم باشد.»همچنین حاضران در جلسه نماز ظهر و عصر خود را به امامت سید محمد خاتمی اقامه کردند.

منبع : http://www.irangreenvoice.com

۱۳۸۹ فروردین ۱۶, دوشنبه

20فروردین ، خبرهای شادی آفرین احمدی نژاد در جشن هسته ای یا تحریک احساسات مردم در برابر جامعه بین المللی

واحد مرکزی خبر (صدای و سیمای رژیم): رئیس سازمان انرژی اتمی گفت : روز جمعه همزمان با جشن هسته ای با حضور رئیس جمهور از چند دستاورد کشورمان رونمایی خواهد شد که به موقع آنها را اعلام می کنیم.علی اکبر صالحی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ما افزود : رئیس جمهور روز جمعه چند خبر خوب اعلام خواهد کرد که امیدواریم خبرهایی شادی آفرین برای مردم باشد.رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به نامگذاری سال 1389 به نام سال "همت مضاعف و کار مضاعف" از جانب مقام معظم رهبری و حرکت این سازمان در سال جدید گفت: در هر حالتی باید در پی کار مضاعف و همت مضاعف باشیم، چه شرایط بین المللی هموار شود و چه نشود.معاون رئیس جمهور با بیان اینکه در صورت هموار شدن شرایط بین المللی باید جبران مافات کرد و فعالیت بیشتری نسبت به گذشته انجام داد، افزود: همکاران ما در سازمان انرژی اتمی شبانه روز در حال فعالیت هستند، با وجود این، باید بیش از پیش تلاش کرد.وی اضافه کرد: اگر هم شرایط بین المللی همچنان ناهموار باقی بماند، باز هم باید فعالیتمان را مضاعف کنیم تا شرایط بین المللی و سیاسی را که برای ما ایجاد کرده اند جبران کنیم.